close

2015 yılında temelleri atılan Gezen Kafa, yolculuğuna tam anlamıyla Haziran 2016’da yola başladı. Geçtiğimiz bir sene boyunca temellerini iyice sağlamlaştırdığımız sitemizi geçtiğimiz bir sene içerisinde binlerce tekil kullanıcı ziyaret etti. Site olarak amacımız sadece paylaşmak ve tecrübelerimizden doğan bu siteyi siz dünyayı keşfedenler için değerli bir kaynak haline dönüştürmek.

Gezen Kafa yazarları olarak öyle ‘Kafam attı, kurumsal hayatı bıraktım gezmeye başladım!’ diyenlerden oluşan bir ekip değiliz. (Olabilmeyi isterdik.)  Ama yıllık izinlerimizi olabildiğince dolu geçirmek isteyen, vakit buldukça dünyayı keşfeden bir ekibiz. Geçtiğimiz 10 ay boyunca 4 farklı yazarın katkısı ile 50’den fazla yazı yazdık, bir o kadarı da yazılacaklar listemizde bekliyor.

Birinci yılına yaklaştığımız sitemizde şu anda da aktif olarak iki yazar olarak devam ediyoruz.

Seyahat etmek, aslına bakarsanız bizim için kişisel bir deneyim. Herkes belki aynı yere gidiyor, ancak yaşanılan tecrübeler bambaşka. Bu sebeple internette tecrübelerini yazan bir sürü gezgin olsa da eminim ki bu site içerisindeki deneyimlerde de farklı bir şeyler bulacaksınız.

Dünya gerçekten çok büyük ve daha keşfedilecek çok yer var. O zaman haydi gelin, hep birlikte keşfedelim.