close
AvrupaGezi İpuçlarıİtalya

Bologna Gezi Haritası – Önemli Noktalar

Bologna Gezi Haritası yazımız, yeni tarz gezi rehberlerimizin ilki. İlk kez Bologna’da denediğimiz bu tarz rehberler bir seyahatte elinizin altında olması gereken her yeri eklemeyi amaçladık. Harita içerisinde, Bologna’da gezilmesi görülmesi gereken yerler öncelikli olmak üzere seyahat boyunca ihtiyacınız olabilecek süpermarket, tren istasyonu, havalimanı ve hastane gibi noktaları ekledik. Bunlarla birlikte bir seyahatin en önemli noktalarından biri olan konaklama mevzusunu rahatça ve harita üzerinde gezilecek görülecek noktalara yakınlığı açısından inceleyebileceğiniz, ucuzdan pahalıya herkesin bütçesine uygun seçenekler bulabileceği konaklama önerileri* ekledik. Hatta otellerin üzerine tıklayarak detaylarda otelin Booking sayfasına erişebilir ve rezervasyonunuzu yapabilirsiniz. Son olarak deneyimleme şansı bulduğumuz, naçizane yeme içme noktaları harita üzerinde bulunuyor. Yeme içme önerileri tamamen kendi deneyimlerimiz üzerine olduğundan ‘Bologna’nın en iyi restoranı budur’ gibi bir iddiamız yok. Ancak deneyimleyip de beğenmediğimiz noktalar oldu ise bu listeye eklemedik. O nedenle haritadaki yeme içme noktalarının Bologna’da denenmesi gereken yerlerden bazıları olduğunu içtenlikle söyleyebiliriz.

Bologna Gezi Haritası Nasıl Kullanılır?

Harita Google Maps altyapısını kullandığı için interneti olan her yerde elinizin altında. Haritanın sağ üst köşesinde bulunan ‘Daha büyük haritayı görüntüleyin’ tuşuna tıkladığınızda eğer telefonunuzda Google Maps uygulaması var ise direk haritayı Google Maps uygulamasında açabilirsiniz. Böylece haritayı seyahatiniz boyunca elinizin altında tutabilirsiniz. Bir noktadan bir noktaya  yürüyüş rotanızı oluşturabilmeniz de cabası. Google Maps’e eklendikten sonra haritaya uygulamanın menüsünden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Haritayı yazdırmak etmek isteyenler için de Google Maps’in çözümleri bulunuyor, ancak pek de kullanışlı olmadığını söylememiz gerek. Bizim önerimiz haritayı online olarak elinizin altında tutmanız.

bologna

Harita dört bölüme ayrıştırılmıştır. Numaralı mavi ikonlar Gezilmesi Görülmesi Gereken Yerler listesini, sarı ve farklı şekillerdeki ikonlar havalimanı, tren istasyonu, müze ve süpermarket gibi önemli noktaları, pembe otel ikonları konaklama önerilerini, mor çatal kaşık ikonları ise restoran önerilerini göstermektedir.

Bologna ile ilgili detaylı bir rehber için Üst Sıralara Oynayan Anadolu Takımı yazımızı da okumanızı öneririz.

İlk kez bu tarz bir rebher hazırladığımız için eksikliklerimiz olabilir, önerilerinizi yorumlarla veya info@gezenkafa.com adresinden bize bildirirseniz gelecek haritaları geliştirmemiz için bizlere ışık tutacaktır.

*Konaklama önerileri, otellerin merkeze olan uzaklıklarına ve Booking değerlendirmelerine göre eklenmiştir.

Tags : Bolognabologna gezi haritasıBologna Gezi RehberiBologna Gezilecek YerlerBologna'da Nereler Gezilirgezi haritasıGezi RehberiİtalyaPiazza Maggiore
Gezen Kafa

The author Gezen Kafa

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.