close

Bir süredir ara verdiğim Amerika Yol Günlükleri yazılarına Amerika’da da benim için küçük bir ara geçiş olan Six Flags Magic Mountain ile devam ediyorum. 10. güne Los Angeles’ta başlayıp bugünkü durağım olan Six Flags’e doğru yola çıktım. Six Flags, Amerika Birleşik Devletleri’nde birçok noktada bulunan bir eğlence parkı. Magic Mountain’de hem Los Angeles’a yakınlığı, hem de içerisinde barındırdığı aktiviteler bakımından en ünlü parklardan biri. Los Angeles’tan yola çıktıktan sonra kuzeye doğru devam ederek yaklaşık bir saat içerisinde parka ulaşılıyor.

Six Flags Magic Mountain Biletler ve Otopark

Six Flags Magic Mountain’e gitmeyi planlıyorsanız planınızı önceden belirlemenizde fayda var. Özellikle dönemine göre her gün açık olmadığı göz önünde bulundurulduğunda önceden sitesine bakarak açık günleri kontrol etmek ve programınıza uyan günü seçmek gerekiyor. Güne karar verdikten sonra biletinizi internetten almakta fayda var. Günlük biletler kapıda 85 $ civarında iken internetten aldığınızda 25 $’a kadar varan indirimlerle 60 $ civarına bilet alabiliyorsunuz. Eğer buraya arabayla gelecekseniz otopark için de bir 25 $ ücret talep ediliyor, internetten bilet alarak en azından otopark ücretini internet biletinin sağladığı indirimden karşılayabilirsiniz. Biraz dağın ortasında bir noktada konumlandığı için arabanızı dışarılarda bir yerlere bırakıp öyle gelme şansınız pek yok maalesef. Alternatif olarak Los Angeles’tan yapılan günlük turlar ile de parkı ziyaret edebilmek mümkün. Detayları Six Flags Magic Mountain’in internet sitesine şuraya bir tık ile ulaşabilirsiniz.

Six Flags Magic Mountain X2

Aktiviteler & Yapılacak Şeyler

Adrenalin ve hız trenlerini seviyorsanız burası sizi ihya edecek bir yer. Onlarca roller coaster’dan hangi birini seçeceğinize karar vermek çok zor. Ayrıca burada sadece bir gününüz var ise maalesef bu seçeneklerin hepsini denemek gibi bir şansınız olmayacak. Çünkü popülerliğine göre bir tren başında ortalama 45 dakika ile 2 saat arasında bir sırayla karşılaşıyorsunuz. Sıra mevzusunu pek aktif yönetemediklerini belirteyim. Geçtiğimiz sene Universal Orlando ’da sırayı o kadar profesyonelce yürütüyorlardı ki ne kadar sıra olursa olsun bir şekilde sıra çabuk bir şekilde size geliyordu. (Boş kalan yerleri single rider sırasından doldurmak gibi.) Burada öyle bir şey olmayınca sıra da biraz yavaş bir şekilde ilerliyor. Sırayı es geçmek için tek şansınız Fast Pass dedikleri hızlı geçiş biletlerinden almanız gerekiyor, onun da neredeyse bir günlük bilet fiyatına denk geldiğini belirteyim.

Durum böyle olunca sitesinden tüm ride’ları inceleyip (hatta youtube’dan videolarına bakıp) gitmeden önce ona göre bir liste yapmakta fayda var. Ben gitmeden önce yaptığım listenin 2-3 tanesi dışında hepsini yapmayı başarabildim. Tam hatırlamasam da 11:00’den akşam 19:00’a kadar binebildiğim roller coaster sayısı 7-8’i geçmiyordu. Bunlar arasından kesinlikle önereceğim roller coaster’lar şöyle: X2, Twisted Colossus, Goliath, Superman: Escape from Krypton ve Tatsu. X2’nin YouTube’daki inceleme videosunu aşağıya iliştiriyorum:

Six Flags Uygulaması

Gitmeden önce Six Flags uygulamasını telefonunuza indirmenizde fayda olduğunu düşünüyorum. Six Flags uygulaması ile birlikte parkın haritası sürekli elinizde oluyor. Nereye gitmek istediğinize karar verip kolayca yolunuzu bulabiliyorsunuz. Ayrıca gitmeden önce bilet alımı ve aktiviteleri araştırmak için tüm bilgiler de cebinizde oluyor. Ek olarak Amerika’daki tüm Six Flags eğlence parklarının bilgilerine uygulamadan ulaşabildiğinizi belirteyim.

Six Flags Magic Mountain – Bakersfield

Ertesi gün San Francisco’ya doğru yola çıkacağım için Six Flags’ten tekrardan Los Angeles’ geri gitmektense kuzeye devam etmek daha mantıklı geldiği için Bakersfield’e doğru yol aldım. Bakersfield, Kaliforniya eyaletinin biraz iç kısmında kalan nispeten büyük standart bir Amerikan kasabası. Sadece konaklamak için durduğumdan pek bir şey yapma fırsatım olmadı. Vaktiniz varsa kalabalık bir Amerikan şehrinden ziyade burada outlet mağazalarını gezmek, TjMaxx, Ross gibi ucuza alış veriş yapabileceğiniz yerleri bulmak mümkün. (‘Gerçi dolar kuru olmuş 4 TL, ne kadar ucuz olabilir ki?’ sorusunu şuraya bırakayım.)

Gün 10 Rota – Los Angeles – Six Flags Magic Mountain – Bakersfield

Amerika Yol Günlükleri yazılarımızın son durağı San Francisco olacak ve 13 günlük macerayı sonlandıracağız. Bir sonraki yazıda, San Francisco’da görüşmek üzere…

Eğer Amerika Yol Günlükleri yazı dizisinin önceki yazılarını okumadıysanız aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz:

Tags : AmerikaAmerika Birleşik DevletleriAmerika Birleşik Devletleri Gezilecek Yerleramerika gezi rehberiAmerika GezisiAmerika Yol Günlükleriamerikada araba kiralamakamerikada araba kullanmakCaliforniaEğlence ParkıKaliforniyaRoller CoasterSix FlagsSix Flags Magic Mountain
Gezen Kafa

The author Gezen Kafa

Leave a Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.